Problemy z potencją w większości przypadków mogą wynikać z nieodpowiedniego stylu życia lub diety. Kłopoty da się zwalczyć, choćby zwracając uwagę na to, co jemy na co dzień. Tak naprawdę poprawę sprawności seksualnej u mężczyzn można zaobserwować już w kilka tygodni po wprowadzeniu aktywności fizycznej czy zdrowej, zbilansowanej diety.

Co jeść przy problemach z erekcją?

Mężczyźni, którzy chcą pożegnać problemy z erekcją, powinni włączyć do swojej diety codzienną dawkę warzyw i owoców. Warto również sięgać po tłuste ryby i owoce morza, które są bogate w kwasy omega-3. Na potencję świetnie wpływają orzechy, produkty zbożowe z pełnego przemiału czy razowe pieczywo. Są one bogate w cynk, magnez, selen czy żelazo, korzystnie wpływające na potencję oraz ruchliwość plemników.

Czego unikać?

Problemy z potencją mogą wynikać z diety ubogiej w składniki mineralne i witaminy, w której dominują szkodliwe tłuszcze. Warto ograniczać spożycie żywności przetworzonej, fast foodów, słodyczy czy produktów zawierających tłuszcz palmowy. Należy również odstawić na bok papierosy i alkohol, które mogą być głównym czynnikiem wywołującym problemy z potencją.

Baza informacji – https://www.aptekakamagra.pl/