Jakie są przyczyny impotencji i sposoby jej leczenia?

Impotencja oznacza, że penis staje się wiotki ponownie po krótkim czasie w trakcie erekcji lub nie staje się sztywny w ogóle. Satysfakcjonujący seks nie jest już możliwy, chociaż pragnienie seksualne (libido) jest często nadal obecne. Problemy z potencją rosną wraz z wiekiem.

Przyczyny fizyczne

Zwapnienie naczyń jest najczęstszą przyczyną impotencji. Choroba wieńcowa serca, wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu mogą również wywoływać zaburzenia erekcji. Kamagra oraz inne leki o podobnym składzie może się okazać skuteczna w przypadku zaburzeń impotencji, wynikających z tych przyczyn. Obwodowa choroba niedokrwienna, której główną przyczyną jest palenie tytoniu, może również wywoływać impotencję. Nadwaga ma również negatywny wpływ na naczynia krwionośne. Impotencja jest jedną z najczęstszych konsekwencji cukrzycy u mężczyzn. Aby doszło do erekcji, sygnały nerwowe muszą być wysyłane z mózgu do penisa. Choroby układu nerwowego, takie jak stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, udar mózgu lub nowotwory mogą zakłócać przekazywanie sygnałów.

Przyczyny psychologiczne

U niektórych pacjentów, przyczyna impotencji jest czysto psychologiczna, szczególnie u młodszych mężczyzn. Naukowcy i psychologowie seksualni postrzegają problemy potencji przede wszystkim jako zakodowane komunikaty z ciała i duszy. Różne czynniki psychiczne mogą być odpowiedzialne za problemy z potencją, takie jak depresja, stres, presja, zahamowania, lęki i brak pewności siebie. Nadmierne i stale zwiększone spożycie alkoholu atakuje nerwy w mózgu i rdzeniu kręgowym, a zwłaszcza uszkadza zakończenia nerwowe (polineuropatia). Może to również prowadzić do impotencji.

Jak przebiega leczenie?

Pierwszym punktem kontaktu w przypadku zaburzeń erekcji jest urolog lub androlog. Najpierw konieczne jest szczegółowe omówienie historii choroby pacjenta (wywiad). Następnym krokiem jest wyjaśnienie podstawowych przyczyn zaburzeń erekcji. Istnieje wiele indywidualnych opcji terapeutycznych dla impotencji.

Wybór odpowiedniej metody leczenia

Która metoda jest właściwa dla danego przypadku zależy od przyczyny zaburzeń erekcji i stosunku człowieka do różnych form terapii. Wśród leków na impotencję Kamagra i inne zawierające sindenafil uważane są za terapię pierwszego wyboru. Przyjmowanie testosteronu, męskiego hormonu płciowego, może pomóc w niektórych przypadkach impotencji. Kiedy taka terapia ma sens, zależy od danego przypadku i powinna być podjęta wspólnie przez lekarza i pacjenta. Impotencja naczyniowa może być również leczona chirurgicznie.

Źródło wiadomości: https://viagra.edu.pl/

Redakcja Bez kategorii